• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

PIRLANTA BİLGİLERİ


Pırlanta Bilgileri

Doğru pırlantayı seçmek

Çoğu kişi, evlilik teklifi ya da nişan gibi önemli bir sebep nedeniyle pırlanta almayı düşündüğünde, ilk kez pırlanta ile haşır neşir oluyordur. Ancak bu yeni tanışıklığın sizi korkutmasına izin vermeyin. Bir pırlantanın kalitesini belli eden özellikleri anlaşılması kolay, basit birkaç kriterden ibarettir.

reyyanpirlanta.com'' bilgi sayfalarında tüm sorularınıza yanıt bulacaksınız. Pırlanta'nın özelliklerini, bu özelliklerin görünümü nasıl etkilediğini, hangi özelliklerin diğerlerinden daha önemli olduğunu, ve benzeri soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz. Birkaç dakika içinde hayalinizdeki pırlantayı bulabilmek için bilmeniz gereken herşeyi öğrenmiş olacaksınız.

Başlıktan da anlaşılabileceği gibi, pırlantanın yukarıdan bakıldığında görüldüğü biçimi ifade eder. Her pırlanta biçiminin farklı bir özelliği olsa da, temelde bu konuda seçim kişinin zevkine kalmaktadır. Tüm dünyada yuvarlak kesim en yaygın ve en değerli kesim biçimi olarak kabul edilmektedir.

Pırlantanın kesim kalitesi, pırıltısını önemli ölçüde etkiler. Basitçe anlatmak gerekirse, bir pırlanta ne kadar iyi kesildiyse, ışıltısı da o kadar güzel olacaktır.

Bir pırlantanın renk sınıfı, onun renksizliğe (beyazlığa) ne kadar yakın olduğunun göstergesidir. Diğer bir deyişle, tamamen beyaz ya da beyaza çok yakın pırlantalar, diğerlerinden daha kaliteli olarak addedilir.

Hemen bütün pırlantalar içlerinde ufak kusurlar bulundurur. Bu kusurlardan en azına sahip olan pırlantalar, en kaliteli olanlarıdır.

Bu terim çoğu kişiye en tanıdık gelen pırlanta terimlerinden biridir. Lütfen unutmayın ki, Carat terimi bir pırlantanın ağırlığını ifade etmek için kullanılır.

reyyanpirlanta.com'dan aldığınız pırlantalar, tarafsız - özel laboratuarlar tarafından verilen - sertifikalar ile birlikte gönderilmektedir.